zwalcz stres

Zwalcz stres

Zwalcz stres jest książką, lekką, przyswajalną i przede wszystkim z potężną dawką wiedzy, która pomoże nam w zwalczeniu jednego z głównym problemow XXI wieku – czyli stresu.

Książkę, można podzielić na 2 części. Na wprowadzanie – które nie pozwoliło mi spokojnie zasnąć, oraz część o radzeniu sobie ze stresem poprzez ćwiczenia relaksacyjne.

Wprowadzenie, zamiast tytułowego zwalczania stresu, uświadomiło mnie ile objawów może mieć stres. Gorzej!! Uświadomiło mi ile z tych objawów występuje w moim organizmie. Stanowczo, wprowadzenie – wpędziło mnie w niezły stres. Skrótowych informacji o objawach możecie przeczytać w artykule „stres„.
Jednak jeśli miałbym  opisywać wszystkie możliwe choroby jakie stres generuje – poświęciłbym temu całego bloga. Uważajcie, któraś z tych dolegliwości może dotyczyć także Was.

W drugiej części książki, autorka dokładnie opisuje ćwiczenia relaksacyjne. TO JEST TAKIE PROSTE!! Tytuł nie powinien powinien brzmieć „zwalcz stres” a raczej „stres jest dla mięczaków”. Bo naprawdę, z tą wiedzą trzeba być mięczakiem, by sobie ze stresem nie poradzić. Ćwiczenia te zajmują dosłownie 5 minut dziennie. Nie muszę się w tym celu specjalnie przebierać w dresy. Wystarczy tylko odpowiednie nastawienie i kawałek podłogi. A efekt? dosłownie widzę świat bogatszy w kolory.

Książkę, ze swojej strony gorąco polecam. I namawiam do jej kupna. Jest ona dostępna w sklepie dostępnym pod tym linkiem