witaminymineralysuplementy2

Witaminy, minerały i suplementy

Skąd czerpać wiedzę o witaminach? Według. badań TNS OBOP większość z nas pyta się farmaceuty. Ja za to polecam dobrą książkę. Powyższe badania wykazują też, że tylko 15% osób poniżej 45 roku życia sięgnęło w życiu po lekturę na temat zdrowej suplementacji diety.

Na pierwszy ogień chciałbym opisać „Witaminy minerały i suplementy” Krzysztofa Abramka.

Które można tanio nabyć tutaj.

Autor tej książki, jest wieloletnim pasjonatem. Który już w pierwszych akapitach książki zauważa, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej(a czasem wręcz niemożliwe jest) uzupełnić wszelkie zapotrzebowania na mikroelementy. Co też skłoniło go do napisania powyższej książki.

Czy książkę czyta się łatwo? Tak. Autor Witamin, minerałów i suplementów pisze bardzo logicznie. I klarownie. Często posiłkując się wynikami badań. Szkoda tylko, że powołując się na naukowców, zdarza mu się pominąć informację, o jakie dokładnie badania chodziło. Mimo tego, autor sprawia wrażenie osoby która wie co pisze i posiada szeroką wiedzę z poruszanego przez siebie tematu.

Mi się szczególnie spodobały rozdziały o tym, jak rozpoznać wartościowe suplementy diety. Po czym poznać, że autorzy suplementu chcieli tylko zarobić, a nie wzbogacić nasz organizm? Ciekawi? Artykuł inspirowany tą książką napisałem na początku marca

Mimo wielu zalet książki, mam wrażenie, że ociera się ona czasem o przesadę. Dla przykładu pan Krzysztof Abramek opisuje jak mocno dzisiejsza żywność straciła swoje właściwości odżywcze. I oczywiście, powołuje on się na badania naukowe które to potwierdzają. Ale właśnie w tej sytuacji przydałoby się, żeby wskazał czyje są to badania i gdzie się można z nimi zapoznać. Bo czasem aż nie chce się wierzyć, że potrzeba aż tylu pomarańczy by wypełnić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Polecam wam jednak nie zdawać się w pełni na moją opinię. Tylko samemu kupić książkę. Dostępną pod tym adresem: Sklep złote myśli.

zalety:

  • Przyjemnie się czyta
  • Dużo informacji, które były dla mnie zupełnie nowe
  • niska cena

wady:

  • brak sprecyzowania, skąd wzięte są wyniki badań.