5376168_s

Trening żeby pobudzić metabolizm

Szybsze tętno, mocne bicie serca potrafią znacznie pobudzić metabolizm. Przede wszystkim ułatwia to chudnięcie. Dlatego chciałbym przedstawić 2 treningi, dla osób które chcą szybko i przymnie zrzucić nadmiar kalorii. Dziś przedstawię wersję dla zaawansowanych, gdyż osoby o słabej kondycji nie powinny za bardzo i za mocno swojego tętna podnosić.
W następnym wpisie, dam wam znać jak metabolizm można podnieść w łatwiejszy i przyjemniejszy sposób.

A oto ćwiczenia:

  1. Skakanka – od razu pobudza nasz organizm, przygotowując do dalszych ćwiczeń
  2. Joga – lekkie i szybkie rozciągnięcie stawów, by uniknąć ewentualnych kontuzji.
  3. Burpees, w polsce znane jako miśki – pierwsze z ćwiczeń wznoszące mocno nasze tętno
  4. Tabata – dobre ćwiczenie interwałowe. Też mocno przyszpieszy krążenie w naszych żyłach
  5. Brzuszki – dobre na zakończenie. Wykonywać je już spokojnie. nieszpiesząc się i dokładnie. Pozwoli to uregulować oddech, zmniejszając negatywne skutki treningu.

Pamiętajcie. Zawsze gdy podczas treningu tętno skoczy wam bardzo wysoko. Nie siadajcie.  nie przerywajcie ćwiczeń zbyt gwałtownie. Jeśli tętno jest dla Was zbyt Wysokie. zwolnijcie ćwiczenia, wykonujcie mozolnie wolne ruchy. Ale nie zatrzymujcie się zupełnie. Pod koniec, po prostu powoli chodź po sali, aż wszystko się uspokoi.

Chcecie wiedzieć, jak obliczyć maksymalny zdrowy poziom tętna, do jakiego możecie dojść? Zależy to niestety od wielu czynników. Napiszcie w komentarzach, czy taki temat też by Was interesował.