groot

Jestem Groot

I’m Groot! Chcesz efektów? Bądź jak Groot

Czasem w życiu potrzebujemy nudy i rutyny. Tymczasem mam wrażenie, że odebrano nam przywilej do nudzenia się.

Ile razy słyszeliście „Inteligentny człowiek nigdy się nie nudzi”? Też tak myślicie? Kto z Was przyznałby się bez oporów przed rodziną, znajomymi czy ukochaną osobą, że się nudzi?

 

Groot czyli przerośnięta, pozaziemska,  drzewopodobna istota z filmu „Strażnicy Galaktyki” zasłynął z tego, że był nudny. Ciągle powtarzał jedno zdanie „Jestem Groot!” Groot to bohater silny, niezwykły, a jednocześnie dobry i łagodny. W filmie był doprawdy bardzo przyjemną postacią. Jak się okazałoGroot pod koniec filmu ginie, ale potem odrasta. Powoli i konsekwentnie.

Ostatnio czuję się trochę jak superbohater, a tak dokładniej czuję się jak Groot. 6 razy w tygodniu przez 20 minut z uporem Groota powtarzam te same „nudne” treningi. Moje treningi są proste.

Nie oczekiwałam efektów już po pierwszym dniu ćwiczeń. Po 30 dniach nie oczekiwałam też, że na brzuchu będę miała kaloryfer, ale za to zauważyłam, że mój brzuch stał się jędrniejszy, że coraz mniej się męczę.

Warto dostrzegać swoje małe postępy „Zrobiłam więcej brzuszków, niż wczoraj i nie mam zakwasów” „Przebiegłam kilometr więcej bez zadyszki”. Diabeł tkwi w szczegółach i warto je doceniać.

Chciałabym, żebyście po przeczytaniu tego artykułu spojrzeli na „nudę” jak na coś pożytecznego. Jak powiedział kiedyś Kierkegaard „Bogowie się nudzili, a więc stworzyli człowieka. Adam się nudził w samotności, powstała więc Ewa.

 

Chcesz zrobić postępy? Bądź jak Groot, to działa!

 

———————————————————–I’m Groot!————————————————————-

 

 

*Wszystkie cytaty z Søren Kierkegaard, Albo – albo, przełożyli  Jarosław Iwaszkiewicz i Karol Toeplitz, Warszawa 1976