Motywacja, motywację

Bądź precyzyjny

„Nie chce być gruby” – jest chyba najgorszym postanowieniem, jeżeli chcesz schudnąć. Bo właściwie co ono oznacza? Nie chce być grubym? to znaczy jakim? chcę mieć figurę lekko atlety? chcę czuć się lepiej w swoim ciele? czy tylko zgubić parę kilogramów?

„Nie chcę być gruby” nie odpowiada też na pytanie czy chcę schudnąć szybko i później ryzykować efektem yoyo. Czy wolę schudnąć powoli, ale w zdrowszy sposób?

„Nie chcę być gruby” nie odpowiada też na pytanie, jak chcę to osiągnąć. Czy tylko chcę stosować dietę? A może jakiś trening? A może zaryzykuję, jakieś środki spalające nadmiar tłuszcz. Liposukcja?

Podsumowując. Musisz dokładnie zaplanować swoje dążenia do lepszej sylwetki. Nie osiągniesz tego, nie mając jasnych celów i określonych metod. Musisz być precyzyjny w dążeniu do lepszej sylwetki.

Dlatego przed przystąpieniem do odchudzania warto zadać se te 3 pytania:

  • Co dokładnie chcę osiągnąć?
  • Jak chcę to osiągnąć?
  • Jak szybko chcę to osiągnąć?

Te pytania zresztą, przydadzą Ci się z każdym celem jaki sobie wyznaczysz. Ja ze swojej strony zawsze polecam zdrowe rozwiązana. Strata wagi na poziomie 1kg tygodniowo max, poprzez ćwiczenia dobrane do naszych umiejętności i zdrową dietę.

Polecam też ćwiczeniqa ze strony podejmij wyzwanie!

Jak chcecie możecie w komentarzach dawać wasze odpowiedzi na 3 powyższe pytania, a ja spróbuję dobrać coś dla każdego z Was.